Vishay/Vitramon VJ0402D130KLXAP
VJ0402D130KLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130KLXAP
Brief Description
CAP CER 13PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130KLXAP.pdf
Availability of VJ0402D130KLXAP
QUANTITY
VJ0402D130KLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130KLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130KLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130KLXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130KLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130KLXAP Details Description
Related parts for VJ0402D130KLXAP
RES SMD 523 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
LED ROUND RED RED DIFF TAB TERM datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 41.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.016" (0.40mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf