Vishay/Vitramon VJ0402D130KXAAC
VJ0402D130KXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D130KXAAC
Brief Description
CAP CER 13PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D130KXAAC.pdf
Availability of VJ0402D130KXAAC
QUANTITY
VJ0402D130KXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D130KXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D130KXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance13pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D130KXAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D130KXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D130KXAAC Details Description
Related parts for VJ0402D130KXAAC
SW LEVER SPDT 11A .187" QC 250V datasheet.pdf
CONNECTOR PLUG/PINS UNASSEMBLED datasheet.pdf
SW SPDT HINGE ROLLR LEVR 125V datasheet.pdf
RES 2.8 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf