Vishay/Vitramon VJ0402D150FLXAP
VJ0402D150FLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D150FLXAP
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D150FLXAP.pdf
Availability of VJ0402D150FLXAP
QUANTITY
VJ0402D150FLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D150FLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D150FLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D150FLXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D150FLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D150FLXAP Details Description
Related parts for VJ0402D150FLXAP
IC STEREO AUD CODEC W/USB 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC CLOCK MULTIPLIER 1:5 20-SSOP datasheet.pdf
POT 50K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN DSUB PLUG 25POS HSG datasheet.pdf
SCREEN BRAID ADPTR BAND 12S datasheet.pdf
SENSOR 15 PSIG UNAMPLIFIED DIP datasheet.pdf
RES SMD 5.76K OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
SL 5.08HC/12/180LF 3.2SN OR BX datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf