Vishay/Vitramon VJ0402D150GLAAP
VJ0402D150GLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D150GLAAP
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D150GLAAP.pdf
Availability of VJ0402D150GLAAP
QUANTITY
VJ0402D150GLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D150GLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D150GLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D150GLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D150GLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D150GLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D150GLAAP
CONN HEADER 8POS 3MM VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CODING PIN SPB-M 3 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
LABEL THERMAL TRANSFER NON-LAM datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf