Vishay/Vitramon VJ0402D150GLXAP
VJ0402D150GLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D150GLXAP
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D150GLXAP.pdf
Availability of VJ0402D150GLXAP
QUANTITY
VJ0402D150GLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D150GLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D150GLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)