Vishay/Vitramon VJ0402D150MLAAC
VJ0402D150MLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D150MLAAC
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D150MLAAC.pdf
Availability of VJ0402D150MLAAC
QUANTITY
VJ0402D150MLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D150MLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D150MLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D150MLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D150MLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D150MLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D150MLAAC
LED 7-SEG YELLOW .40" 2DGT CA datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 20.9VC SMA datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
VARISTOR 65V 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
LOW PROF GRIP TIE ROLL BLACK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CABLE CLIP datasheet.pdf
ER 7C 7#8 SKT PLUG datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR SM LC SC YEL datasheet.pdf