Vishay/Vitramon VJ0402D180FLAAJ
VJ0402D180FLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D180FLAAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D180FLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D180FLAAJ
QUANTITY
VJ0402D180FLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D180FLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D180FLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D180FLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D180FLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D180FLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D180FLAAJ
FAN AXIAL 80X38MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 56V 3.3 OHM 120C datasheet.pdf
IC CLK GEN EMI MODULATOR 16TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
POWER SUPPLY 12VDC, MEDICAL GRAD datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS 1.0MM VERT SMD datasheet.pdf