Vishay/Vitramon VJ0402D180JXXAJ
VJ0402D180JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D180JXXAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D180JXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D180JXXAJ
QUANTITY
VJ0402D180JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D180JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D180JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D180JXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D180JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D180JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D180JXXAJ
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 23.4A 1.6 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
HEATSINK 33X33X14.5MM W/OUT TIM datasheet.pdf
070 MLC W-W PLUG HSG 15P datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf