Vishay/Vitramon VJ0402D180KXXAC
VJ0402D180KXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D180KXXAC
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D180KXXAC.pdf
Availability of VJ0402D180KXXAC
QUANTITY
VJ0402D180KXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D180KXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D180KXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D180KXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D180KXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D180KXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D180KXXAC
CONN BASE SIDE ENTRY SZ9 PG29 datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 4300PF 5% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
IC VREF SERIES/SHUNT 10V TO39 datasheet.pdf
RES SMD 5.36 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
JUN-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
CAP CER 3.1PF 100V P2H 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
RES 27 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf