Vishay/Vitramon VJ0402D180KXXAJ
VJ0402D180KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D180KXXAJ
Brief Description
CAP CER 18PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D180KXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D180KXXAJ
QUANTITY
VJ0402D180KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D180KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D180KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D180KXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D180KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D180KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D180KXXAJ
CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD datasheet.pdf
JUMPER FOR WDU 70N 2POS datasheet.pdf
RES SMD 59 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE FOR USB KVM SWITCH 10' datasheet.pdf
IC OCT TRNSP D-TYP LATCH 20TVSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V 10% BP 1812 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf