Vishay/Vitramon VJ0402D1R0BLBAC
VJ0402D1R0BLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R0BLBAC
Brief Description
CAP CER 1PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R0BLBAC.pdf
Availability of VJ0402D1R0BLBAC
QUANTITY
VJ0402D1R0BLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R0BLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R0BLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R0BLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R0BLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R0BLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D1R0BLBAC
INDICATOR 12V 19MM PROM R/Y/G datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 2.5V OE SMD datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 1000' datasheet.pdf
SL-SMT 3.50/12/180LF 1.5 BK datasheet.pdf
HDC-CT-DTP/HD AWG 14 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 10A U-DFN2020-6 datasheet.pdf
FAN AXIAL 323X141.5MM 230VAC datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf