Vishay/Vitramon VJ0402D1R0CLXAJ
VJ0402D1R0CLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R0CLXAJ
Brief Description
CAP CER 1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R0CLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R0CLXAJ
QUANTITY
VJ0402D1R0CLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R0CLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R0CLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R0CLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R0CLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R0CLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R0CLXAJ
CONN RCPT .100" 32POS DL 30GOLD datasheet.pdf
THYRISTOR 65V 150A SMB datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
2.0 WTB HSG 4CKT GRAY datasheet.pdf
RES 15.6 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT R/A PCB datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
RJ11 NO SHIELD LED 8 PORT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 9KV R42 AXIAL datasheet.pdf