Vishay/Vitramon VJ0402D1R0CXAAJ
VJ0402D1R0CXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R0CXAAJ
Brief Description
CAP CER 1PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R0CXAAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R0CXAAJ
QUANTITY
VJ0402D1R0CXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R0CXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R0CXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R0CXAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R0CXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R0CXAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R0CXAAJ
RES ARRAY 9 RES 470 OHM 10SIP datasheet.pdf
VARISTOR 90V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 32A TO252 datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG WHITE 250' datasheet.pdf
VHDM BP FREE STAND GUIDE PIN datasheet.pdf
CABLE 13POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 30W datasheet.pdf