Vishay/Vitramon VJ0402D1R0DXCAP
VJ0402D1R0DXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R0DXCAP
Brief Description
CAP CER 1PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R0DXCAP.pdf
Availability of VJ0402D1R0DXCAP
QUANTITY
VJ0402D1R0DXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R0DXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R0DXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R0DXCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R0DXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R0DXCAP Details Description
Related parts for VJ0402D1R0DXCAP
TVS DIODE 60VWM 96.8VC SMB datasheet.pdf
SENSOR TIRE PRESS MONITOR 8-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS .100 DL STR SMD datasheet.pdf
RES 820 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SOLAR MODULE 17.9VDC OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
MCU 8BIT 32KB FLASH 48-TQFP datasheet.pdf
RES 8.66K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf