Vishay/Vitramon VJ0402D1R1CLAAJ
VJ0402D1R1CLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R1CLAAJ
Brief Description
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R1CLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R1CLAAJ
QUANTITY
VJ0402D1R1CLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R1CLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R1CLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R1CLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R1CLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R1CLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R1CLAAJ
IC BILATERAL SWITCH DUAL SOT23-8 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT323 datasheet.pdf
PATCHCORD SGL 3COND YELLOW 9FT datasheet.pdf
RES FUSE 75 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TIE HOLDER ADH 2X2" datasheet.pdf
FAN 24VDC 80X25MM 2WR datasheet.pdf
MODULE WIFI WILINK datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf