Vishay/Vitramon VJ0402D1R2DLAAP
VJ0402D1R2DLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R2DLAAP
Brief Description
CAP CER 1.2PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R2DLAAP.pdf
Availability of VJ0402D1R2DLAAP
QUANTITY
VJ0402D1R2DLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R2DLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R2DLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R2DLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R2DLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R2DLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D1R2DLAAP
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN RECEPT WALL MNT 4POS W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 1000V 15A TO-264 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.4MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 2A 48V datasheet.pdf
CABLE U.FL CONNECTOR 305MM datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
IC FPGA 56 I/O 100TQFP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V datasheet.pdf