Vishay/Vitramon VJ0402D1R6DLBAC
VJ0402D1R6DLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R6DLBAC
Brief Description
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R6DLBAC.pdf
Availability of VJ0402D1R6DLBAC
QUANTITY
VJ0402D1R6DLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R6DLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R6DLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R6DLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R6DLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R6DLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D1R6DLBAC
VARISTOR 558V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20V 10% RADIAL datasheet.pdf
PATCHCORD CAT6 AMPTRAC WHITE 3' datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 3A 47.5 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
TVS DIODE 128VWM 207VC DO-214AC datasheet.pdf
ST 2 5-BE datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf