Vishay/Vitramon VJ0402D1R7BXCAJ
VJ0402D1R7BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R7BXCAJ
Brief Description
CAP CER 1.7PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R7BXCAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R7BXCAJ
QUANTITY
VJ0402D1R7BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R7BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R7BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R7BXCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R7BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R7BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R7BXCAJ
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 5ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
TVS DIODE 53VWM 85VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 6.3V 10% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 10W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 166.62875MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAT 5E PATCH CORD 25 FOOT BK datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf