Vishay/Vitramon VJ0402D1R7CLBAJ
VJ0402D1R7CLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R7CLBAJ
Brief Description
CAP CER 1.7PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R7CLBAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R7CLBAJ
QUANTITY
VJ0402D1R7CLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R7CLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R7CLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R7CLBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R7CLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R7CLBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R7CLBAJ
MEMORY CARD FLASH 192MB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 10POS STR 24V datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 400MA 2.85 OHM SMD datasheet.pdf
AIR CYLINDER datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf
CAP FILM 3NF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf
390UF 450V 40X40MM 85C 10000H datasheet.pdf
Virtex-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf