Vishay/Vitramon VJ0402D1R9BXBAC
VJ0402D1R9BXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R9BXBAC
Brief Description
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R9BXBAC.pdf
Availability of VJ0402D1R9BXBAC
QUANTITY
VJ0402D1R9BXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R9BXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R9BXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R9BXBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R9BXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R9BXBAC Details Description
Related parts for VJ0402D1R9BXBAC
IC CONTROLLER REPEATER 132-PQFP datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA GOLD datasheet.pdf
HOLDER 2 CELL AA W/PC PINS datasheet.pdf
IC SENSR TCH SLDR QWHEEL 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf