Vishay/Vitramon VJ0402D1R9CLCAJ
VJ0402D1R9CLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R9CLCAJ
Brief Description
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R9CLCAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R9CLCAJ
QUANTITY
VJ0402D1R9CLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R9CLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R9CLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R9CLCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R9CLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R9CLCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R9CLCAJ
XFRMR LAMINATED 6.25VA CHAS MNT datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR SOLDER datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 160MA 3.8 OHM datasheet.pdf
600 DIP HDR COINED CONTACTS datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.6A 106 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf