Vishay/Vitramon VJ0402D1R9CXAAJ
VJ0402D1R9CXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R9CXAAJ
Brief Description
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R9CXAAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R9CXAAJ
QUANTITY
VJ0402D1R9CXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R9CXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R9CXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R9CXAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R9CXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R9CXAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R9CXAAJ
FIXED IND 270UH 65MA 19 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 6V datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
NBC- 2 0-93E/FSD SCO US datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS PIN datasheet.pdf