Vishay/Vitramon VJ0402D1R9DXBAC
VJ0402D1R9DXBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R9DXBAC
Brief Description
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R9DXBAC.pdf
Availability of VJ0402D1R9DXBAC
QUANTITY
VJ0402D1R9DXBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R9DXBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R9DXBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R9DXBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R9DXBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R9DXBAC Details Description
Related parts for VJ0402D1R9DXBAC
JUMPER-H1507TR/A2015R/H1507TR10" datasheet.pdf
CONN UMC RCPT STR 50 OHM SMD datasheet.pdf
LED LT STRIP FLEX 12V WHT 3300K datasheet.pdf
RES SMD 4.53K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENSOR GAUGE 0-16 BAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONN FFC VERT 17POS 1.00MM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RJ45 SHIELDED LED 8 PORT datasheet.pdf
CONN COVER PLUG datasheet.pdf
TV 37C 37#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
RES SMD 0.39 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf