Vishay/Vitramon VJ0402D1R9DXBAJ
VJ0402D1R9DXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D1R9DXBAJ
Brief Description
CAP CER 1.9PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D1R9DXBAJ.pdf
Availability of VJ0402D1R9DXBAJ
QUANTITY
VJ0402D1R9DXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D1R9DXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D1R9DXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D1R9DXBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D1R9DXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D1R9DXBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D1R9DXBAJ
TWIST LOK STANDOFF 1/2 X 1.28" datasheet.pdf
CONN CHAMP BAIL CLIP STAIN STEEL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56SSOP datasheet.pdf
IC DIFF LINE DRVR/RCVR HS 14SOIC datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 8A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 174KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 620NH 200MA 1.9 OHM datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 30V 8A 8SOIC datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 50OHM CRIMP datasheet.pdf