Vishay/Vitramon VJ0402D220GLXAP
VJ0402D220GLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D220GLXAP
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D220GLXAP.pdf
Availability of VJ0402D220GLXAP
QUANTITY
VJ0402D220GLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D220GLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D220GLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)