Vishay/Vitramon VJ0402D220GLXAP
VJ0402D220GLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D220GLXAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D220GLXAP.pdf
Availability of VJ0402D220GLXAP
QUANTITY
VJ0402D220GLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D220GLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D220GLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D220GLXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D220GLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D220GLXAP Details Description
Related parts for VJ0402D220GLXAP
DIODE ZENER 3.9V 310MW SOD323F datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP CER 6.8UF 16V Y5V 1210 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN HDR 29POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
SWITCH 3PST 15A 250VAC datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 1MHZ 8UDFN datasheet.pdf
HDM 5SMPO090F180O T datasheet.pdf
LO NOISE AMP MODULE 1.8 - 4.2 GH datasheet.pdf
FUSE 30A 600V AC C.S.A CANADIAN datasheet.pdf