Vishay/Vitramon VJ0402D220MXXAJ
VJ0402D220MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D220MXXAJ
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D220MXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D220MXXAJ
QUANTITY
VJ0402D220MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D220MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D220MXXAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D220MXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D220MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D220MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D220MXXAJ
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 28-SOIC datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
GDT 600V 12% THROUGH HOLE datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf