Vishay/Vitramon VJ0402D270FLXAJ
VJ0402D270FLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D270FLXAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D270FLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D270FLXAJ
QUANTITY
VJ0402D270FLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D270FLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D270FLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D270FLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D270FLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D270FLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D270FLXAJ
CONN HEADR BRKWAY .100 15POS STR datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 750MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV 4CH DARL 16-DIP BJ datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 4 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf
WHITE DTH .75X.24" datasheet.pdf
CONN 32POS M TYP B R/A PCB CLIPS datasheet.pdf
MKP 5UF 5% 1250VDC DRAWING T8 datasheet.pdf