Vishay/Vitramon VJ0402D270GLAAJ
VJ0402D270GLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D270GLAAJ
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D270GLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D270GLAAJ
QUANTITY
VJ0402D270GLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D270GLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D270GLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D270GLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D270GLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D270GLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D270GLAAJ
IC BUFFER SCHMIT TRIG 5DSBGA datasheet.pdf
KIT DEV TEST EZRADIO SI4320 RX datasheet.pdf
CABLE 3POS M8 SOCKET-WIRE 5M datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 2X16 BLU TRANSM STN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 430NH 1.225A 120 MOHM datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING 10POS 6MM datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 2-ROWS-R datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 6C BRAID 300V datasheet.pdf