Vishay/Vitramon VJ0402D270GXXAP
VJ0402D270GXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D270GXXAP
Brief Description
CAP CER 27PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D270GXXAP.pdf
Availability of VJ0402D270GXXAP
QUANTITY
VJ0402D270GXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D270GXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D270GXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D270GXXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D270GXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D270GXXAP Details Description
Related parts for VJ0402D270GXXAP
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 1/2" datasheet.pdf
IC OSC XTAL 50MHZ SOT-23-6 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 12K OHM 0404 datasheet.pdf
RES SMD 66.5KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY TELECOM SPST 1A 5V datasheet.pdf
CONN HEADER XH TOP 2POS 2.5MM datasheet.pdf
RES 2.29K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100" GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT HSG 3POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 200V 1W DO204AL datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP MICA 150PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf