Vishay/Vitramon VJ0402D270JLAAC
VJ0402D270JLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D270JLAAC
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D270JLAAC.pdf
Availability of VJ0402D270JLAAC
QUANTITY
VJ0402D270JLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D270JLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D270JLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D270JLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D270JLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D270JLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D270JLAAC
TERM CABLE DINRAIL 35MM M8X30 datasheet.pdf
FUSE LIMITRON 40A 600V FAST datasheet.pdf
RES SMD 9.76KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 3300PF 5% 1KV RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 29.3K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEAVY DUTY PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP ALUM 0.15UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf