Vishay/Vitramon VJ0402D270KLAAC
VJ0402D270KLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D270KLAAC
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D270KLAAC.pdf
Availability of VJ0402D270KLAAC
QUANTITY
VJ0402D270KLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D270KLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D270KLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D270KLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D270KLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D270KLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D270KLAAC
CONN RECEPTACLE 1POS .093 datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CBL CLAMP HINGED EDGE .187"HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 35POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS PNL MNT SKT datasheet.pdf