Vishay/Vitramon VJ0402D2R0BLXAC
VJ0402D2R0BLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R0BLXAC
Brief Description
CAP CER 2PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R0BLXAC.pdf
Availability of VJ0402D2R0BLXAC
QUANTITY
VJ0402D2R0BLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R0BLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R0BLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R0BLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R0BLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R0BLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D2R0BLXAC
RECTIFIER BRIDGE 100V 6A PB-6 datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
17P MTA100 CONN ASSY LF datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 2MHZ 8MSOP datasheet.pdf
4 PB SW BARRIER ON ONE SHORT datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
A4 NETWORK DRIVE SINGLE PHASE datasheet.pdf
RES 39 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 500MW SOD123 datasheet.pdf