Vishay/Vitramon VJ0402D2R0CLBAJ
VJ0402D2R0CLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R0CLBAJ
Brief Description
CAP CER 2PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R0CLBAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R0CLBAJ
QUANTITY
VJ0402D2R0CLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R0CLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R0CLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R0CLBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R0CLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R0CLBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R0CLBAJ
IC REG MULT CONFG INV ADJ 5DDPAK datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 16A 24V datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV NP0 1825 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
RES SMD 4.75M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOTOR BRUSHED DC GEAR 33W 24V datasheet.pdf
60706-17 ANVIL datasheet.pdf
CAP CER 10PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.043UF RADIAL datasheet.pdf