Vishay/Vitramon VJ0402D2R0DLAAP
VJ0402D2R0DLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R0DLAAP
Brief Description
CAP CER 2PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R0DLAAP.pdf
Availability of VJ0402D2R0DLAAP
QUANTITY
VJ0402D2R0DLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R0DLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R0DLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R0DLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R0DLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R0DLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D2R0DLAAP
IC OTP 2MBIT 90NS 32VSOP datasheet.pdf
EDGECARD 120POS DIP R/A .050 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 GL/W SN/PB datasheet.pdf
MANUAL RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
RES 2.91K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ3 M32 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT datasheet.pdf
OSC MEMS 1.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf