Vishay/Vitramon VJ0402D2R1BLBAJ
VJ0402D2R1BLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R1BLBAJ
Brief Description
CAP CER 2.1PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R1BLBAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R1BLBAJ
QUANTITY
VJ0402D2R1BLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R1BLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R1BLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R1BLBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R1BLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R1BLBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R1BLBAJ
IC FPGA 193 I/O 240HQFP datasheet.pdf
RESISTOR POWER ADJ 3 OHM 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS SNGL 2MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 24.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
SHUNT ATO CONNECTOR HARMONIC datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 2.5V 6A datasheet.pdf
CAP CER 12PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf