Vishay/Vitramon VJ0402D2R1DLAAJ
VJ0402D2R1DLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R1DLAAJ
Brief Description
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R1DLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R1DLAAJ
QUANTITY
VJ0402D2R1DLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R1DLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R1DLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R1DLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R1DLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R1DLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R1DLAAJ
CONN HEADER TAB 68POS VERT TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 1.024M OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
SIZE 22, SOCKET JUNCTION MODULE, datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf
HD-I 5SMPO080F100OV LEADMAKER datasheet.pdf
CAP FILM 130PF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf