Vishay/Vitramon VJ0402D2R2BLAAP
VJ0402D2R2BLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R2BLAAP
Brief Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R2BLAAP.pdf
Availability of VJ0402D2R2BLAAP
QUANTITY
VJ0402D2R2BLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R2BLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R2BLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R2BLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R2BLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R2BLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D2R2BLAAP
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 25A 28V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
2P AMP-ULTREX MT RECPT ASY datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
HS HERMETICALLY SEALED BASIC SW datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 1.4A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN KIT datasheet.pdf
GDT 200V 20% 20KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf