Vishay/Vitramon VJ0402D2R2BLXAJ
VJ0402D2R2BLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R2BLXAJ
Brief Description
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R2BLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R2BLXAJ
QUANTITY
VJ0402D2R2BLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R2BLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R2BLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R2BLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R2BLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R2BLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R2BLXAJ
RES SMD 464 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 15A 32VDC BLADE datasheet.pdf
RES SMD 1.1M OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
KIT EVALUATION MAX24288 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf