Vishay/Vitramon VJ0402D2R2CLXAJ
VJ0402D2R2CLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R2CLXAJ
Brief Description
CAP CER 2.2PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R2CLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R2CLXAJ
QUANTITY
VJ0402D2R2CLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R2CLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R2CLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R2CLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R2CLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R2CLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R2CLXAJ
LED GRN DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
TERM SH LOCK/FORK NYL 16-14AWG#6 datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 8.2K OHM 8SIP datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 3V 20% 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 50W datasheet.pdf
RES SMD 25 OHM 2% 3.9W 0603 datasheet.pdf