Vishay/Vitramon VJ0402D2R2DLCAJ
VJ0402D2R2DLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R2DLCAJ
Brief Description
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R2DLCAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R2DLCAJ
QUANTITY
VJ0402D2R2DLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R2DLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R2DLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R2DLCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R2DLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R2DLCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R2DLCAJ
CONN ASSORTMENT BOX DIN TYPE datasheet.pdf
MODULE SCR/DIODE 90A 380VAC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 450KHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 34 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf