Vishay/Vitramon VJ0402D2R2DXCAP
VJ0402D2R2DXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R2DXCAP
Brief Description
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R2DXCAP.pdf
Availability of VJ0402D2R2DXCAP
QUANTITY
VJ0402D2R2DXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R2DXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R2DXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R2DXCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R2DXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R2DXCAP Details Description
Related parts for VJ0402D2R2DXCAP
CONN RECEPT 12 POS METRIMATE datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.8VA THRU HOLE datasheet.pdf
TVS DIODE 121VWM 215VC 1.5KE datasheet.pdf
TVS DIODE 25.6VWM 41.4VC SMA datasheet.pdf
FERRITE CHIP 26 OHM 500MA 1206 datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD 20TSSOP datasheet.pdf
RES 4.22K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SL 5.08/03/90 3.2SN BK datasheet.pdf
CONICAL SHARP 0.5MM (0.02) datasheet.pdf
TRANSISTOR GAN 100W 2.7-3.1GHZ datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 300MW SOT23 datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0402 X6S 2.2レF 2.5V datasheet.pdf