Vishay/Vitramon VJ0402D2R4DLCAP
VJ0402D2R4DLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R4DLCAP
Brief Description
CAP CER 2.4PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R4DLCAP.pdf
Availability of VJ0402D2R4DLCAP
QUANTITY
VJ0402D2R4DLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R4DLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R4DLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.4pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R4DLCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R4DLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R4DLCAP Details Description
Related parts for VJ0402D2R4DLCAP
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC AMP DRIVER RF 2.3/4GHZ SOT89 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS PIN datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.3A 6HVSOF datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ARM 48LQFP datasheet.pdf
LED COB WHT datasheet.pdf
CAP CER 13PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf