Vishay/Vitramon VJ0402D2R7CLBAC
VJ0402D2R7CLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R7CLBAC
Brief Description
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R7CLBAC.pdf
Availability of VJ0402D2R7CLBAC
QUANTITY
VJ0402D2R7CLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R7CLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R7CLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R7CLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R7CLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R7CLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D2R7CLBAC
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 230KHZ RRO 8UMAX datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 170MA 3.4 OHM datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC SMB datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 187 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC PHYTER PMD LAYERS 80-PQFP datasheet.pdf
OSC MEMS 2.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf