Vishay/Vitramon VJ0402D2R7DLXAC
VJ0402D2R7DLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R7DLXAC
Brief Description
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R7DLXAC.pdf
Availability of VJ0402D2R7DLXAC
QUANTITY
VJ0402D2R7DLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R7DLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R7DLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R7DLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R7DLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R7DLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D2R7DLXAC
CONN FFC BOTTOM 11POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
BATTRAX SLIC DUAL NEG 400A MS013 datasheet.pdf
TOTE NESTING OD 27-1/4X18X6 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 56POS STR datasheet.pdf
CONN RCPT 60POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
DGTL O-SCOPE 100MHZ 2CH 1GS/S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
DECI-CENTER JUMPERS 16POS datasheet.pdf