Vishay/Vitramon VJ0402D2R7DXBAJ
VJ0402D2R7DXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R7DXBAJ
Brief Description
CAP CER 2.7PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R7DXBAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R7DXBAJ
QUANTITY
VJ0402D2R7DXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R7DXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R7DXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R7DXBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R7DXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R7DXBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R7DXBAJ
RES SMD 82K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.8V 0.6A SYNC SOT23 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 44POS VERT 5MM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 427 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED MOD 3000LM WHITE 2700K DOME datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf