Vishay/Vitramon VJ0402D2R7DXCAJ
VJ0402D2R7DXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D2R7DXCAJ
Brief Description
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D2R7DXCAJ.pdf
Availability of VJ0402D2R7DXCAJ
QUANTITY
VJ0402D2R7DXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D2R7DXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D2R7DXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D2R7DXCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D2R7DXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D2R7DXCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D2R7DXCAJ
IC VREF SHUNT ADJ SOT89-3 datasheet.pdf
IC PWM BOOST FLYBACK CM 14SOIC datasheet.pdf
RES 50.0 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 21A TO263 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
T5009-6SS 2NC+2NO STD ACT M20/NP datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 490MA 320 MOHM datasheet.pdf