Vishay/Vitramon VJ0402D300FXXAJ
VJ0402D300FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D300FXXAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D300FXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D300FXXAJ
QUANTITY
VJ0402D300FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D300FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D300FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D300FXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D300FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D300FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D300FXXAJ
IC PLD 8MC 15NS 20PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 44TQFP datasheet.pdf
RES 1.64K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
LED SMD PRISM 3MM TRUE GREEN SQ datasheet.pdf
TONE GENERATOR datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST LV 16-DIP datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 143MHZ 54TSOP datasheet.pdf