Vishay/Vitramon VJ0402D300KLXAJ
VJ0402D300KLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D300KLXAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D300KLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D300KLXAJ
QUANTITY
VJ0402D300KLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D300KLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D300KLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D300KLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D300KLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D300KLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D300KLXAJ
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.02A 15V datasheet.pdf
TRANS NPN 10V 2A SOT-89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 128POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf