Vishay/Vitramon VJ0402D300KLXAP
VJ0402D300KLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D300KLXAP
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D300KLXAP.pdf
Availability of VJ0402D300KLXAP
QUANTITY
VJ0402D300KLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D300KLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D300KLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D300KLXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D300KLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D300KLXAP Details Description
Related parts for VJ0402D300KLXAP
CONN HEADER .100 DUAL STR 16POS datasheet.pdf
BERGSTIK HDR RA SR datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC DO15 datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
IC MCU ARM 128K FLASH 48UFQFPN datasheet.pdf
LGH-1 SGL MOLDED END LEAD datasheet.pdf
CAP TRIMMER 3.5-10PF 25V SMD datasheet.pdf
TV 100C 100#22D PIN PLUG datasheet.pdf
Multichannel 96 kHz Codec IC datasheet.pdf